English version
Paintball Club Brno
Časté dotazy

 CO NABÍZÍME
 NAŠE HŘIŠTĚ
 CENÍK
 FIREMNÍ AKCE
 JAK OBJEDNAT AKCI
 ČASTÉ DOTAZY
 DÁRKOVÉ POUKAZY
 O PAINTBALLU
 RADY A TIPY
 PŮJČOVNA
 KONTAKT
Jsme na Facebooku, přidejte se!


TOPlist


- Jaký je minimální (doporučený) počet hráčů na hru?

- Co dělat, když je nás málo?

- Prý používáte vzduch namísto CO2. Jaké jsou jeho výhody?

- Je vybavení, potažmo oblečení, které půjčujete, hygienicky čisté?

- Můžeme si u vás zahrát paintball i v zimě?

- Objednali jsme si u vás akci. Budeme hrát sami nebo nás automaticky spojíte s jinou skupinou?

- Můžeme si přinést vlastní kuličky?

- Poskytujete nějaké množstevní slevy?

- Kolik je průměrný počet spotřebovaných kuliček na hráče?

- Je možné si u vás zahrát s vlastním vybavením?

- Jaké kuličky na vašem hřišti používáte?

- Objednali jsme si u vás akci. Budeme hrát i přesto, že bude pršet?

- Jaké je minimální množství kuliček, které musím spotřebovat?

- Proč se musíme dostavit všichni současně a ve stanovený čas?

- Jak dlouho budeme hrát a kolik minut trvá jedna hra (kolo)?

- Je zásah kuličkou bolestivý?

- Dostanu se na vaše hřiště i jinak než autem?

- Lze u vás platit kartou?

- Mohou se hry účastnit i děti?

- Co si mám vzít s sebou?

- Z čeho je vyrobena paintballová kulička?

- Je paintball bezpečný?

- Hrají paintball i ženy (dívky)?

- Je paintball vůbec sport?
Jaký je minimální (doporučený) počet hráčů na hru?

Všeobecně platí, že čím více, tím lépe, jelikož paintball je hra týmová a při nízkém počtu postrádá na hratelnosti a zábavě. Na přírodním hřišti je hratelné minimum 12 hráčů, optimum pak mezi 20 až 60 hráči. Na krytém hřišti je minimum 6, optimum pak mezi 12 až 30 hráči.fotoCo dělat, když je nás málo?

Nezoufejte a kontaktujte nás, pokusíme se vás přidat k jiné skupině, která např. řeší ten samý problém. Výsledkem pak bude optimální počet hráčů na hru.
fotoPrý používáte vzduch namísto CO2. Jaké jsou jeho výhody?

Předně se jedná o stálý a čistý plyn, což zaručuje nejen vyšší přesnost, ale hlavně bezproblémový chod zbraní nejen v zimních měsících, kdy běžne používané CO2 tzv. zamrzá, což výrazně přispívá právě k poruchovosti zbraní. Další výhodou vzduchových systémů je to, že hráč má, díky ukazateli, neustálý přehled o množství plynu v lahvi, takže se již nemůže stát, že by plyn, z důvodu včasného nedoplnění, ve hře došel.fotoJe vybavení, potažmo oblečení, které půjčujete, hygienicky čisté?

Veškeré vybavení (rukavice, šátky, krční chrániče a maskáče), které od nás dostanete k zapůjčení, je samozřejmě čisté, suché a voňavé, jelikož jej po každém použití pereme. Pokud se vám však i přesto podaří nalézt takové, které neodpovídá popsanému, budete mít od nás zapůjčení kompletního vybavení pro hru zdarma.
fotoMůžeme si u vás zahrát paintball i v zimě?

Paintball je celoroční aktivita a zvláště hra na sněhu má své kouzlo, nicméně v zimě doporučujeme využít spíše kryté hřiště. Pokud se však z nějakého důvodu rozhodnete pro variantu přírodního hřiště, buďte si jisti, že námi používané a osvědčené zbraně Tippmann, v kombinaci se vzduchovými systémy, kvalitními zimními kuličkami a termálními maskami, vás ani za chladného počasí nezklamou.Objednali jsme si u vás akci. Budeme hrát sami nebo nás automaticky spojíte s jinou skupinou?

Spojování skupin je běžným jevem. Občas se totiž stává, že na akci dorazí méně hráčů, než bylo nahlášeno, a hra se pak stává, právě kvůli nízkému počtu, nezáživnou a nudnou, jelikož zkrátka není po kom střílet. Pokud si však vysloveně přejete hrát sami, rádi vám vyhovíme. Stačí tuto skutečnost uvést při objednávce.Můžeme si přinést vlastní kuličky?

Tuto možnost nenabízíme, hráči jsou povinni si kuličky zakoupit od nás.Poskytujete nějaké množstevní slevy?

Ano, ale vězte, že skupina čítající 20 hráčů, je naprosto běžným jevem. Individuální ceny poskytujeme zpravidla větším - firemním skupinám, jejichž počet přesahuje 50 hráčů nebo pak různým cílovým skupinám (studenti apod.), viz Přehled slev a bonusů, kde již na počtu hráčů nezáleží.Kolik je průměrný počet spotřebovaných kuliček na hráče?

Tento počet je zcela individuální a do jisté míry hodně záleží na tom, v jakém počtu a kolik času na hřišti strávíte. Někomu stačí na celý den 200 kuliček (kapacita jednoho zásobníku), někdo jich “vykropí“ za den 800 i více.Je možné si u vás zahrát s vlastním vybavením?

Samozřejmě, jedinou podmínkou je nutnost použití našich kuliček.fotoJaké kuličky na vašem hřišti používáte?

Vždy se snažíme přizpůsobit výběr kuliček ročnímu období tak, aby byla vždy zaručena jejich perfektní praskavost na cíli a zároveň minimální ve zbrani. Pro účely míření a následné identifikace zásahu je však důležitá i barva skořápky a samotné náplně. U nás tmavé či jinak nevýrazné barvy, které jsou doménou zejména těch méně kvalitních kuliček, nenajdete. Na krytém hřišti pak používáme osvědčené nebarvící kuličky Reball.Objednali jsme si u vás akci. Budeme hrát i přesto, že bude pršet?

To záleží jen na vás, my připravíme hru za každého počasí, avšak je nutné počítat s tím, že balistické vlastnosti kuličky se vlivem deště rapidně snižují a také hrozí zamlžení a to i termálních masek, jelikož i tyto mají své limity. Pokud se však rozhodnete v dešti nehrát, lze akci přesunout na jiný termín nebo využít našeho krytého hřiště v centru Brna.Jaké je minimální množství kuliček, které musím spotřebovat?

V zásadě platí, že každý hráč dostane spolu se zbraní i plný zásobník, což je 200 ks (nejsou v ceně půjčovného). Po dohodě je však možný odběr i menšího množství. Na krytém hřišti je min. počet 100 kuliček, které jsou zároveň i v ceně půjčovného.Proč se musíme dostavit všichni současně a ve stanovený čas?

Uvědomte si, že vaše skupina není třeba jediná, která v daný termín a čas hraje (viz spojování skupin výše). Avšak i když hrajete sami, Váš pozdní příchod není zrovna fér vůči těm, kteří včas dorazili a musí tak na Vás čekat. V případě opravdu pozdního příchodu (více jak 20 min.) navíc hrozí, že si již vůbec nezahrajete, jelikož propásnete povinné školení, které v daný den probíhá vždy jen jednou. Skutečnost, že jste již paintball někdy hráli, Vás povinnosti se školení zúčastnit, nezbavuje.fotoJak dlouho budeme hrát a kolik minut trvá jedna hra (kolo)?

Počítejte s tím, že na přírodním hřišti strávíte přibližně 4 až 5 hodin, v závislosti na počasí, vaší fyzické kondici a viditelnosti (hraje se pouze do soumraku). Limit jednotlivých her je pak zpravidla stanoven na 15 minut. Těchto her však v průběhu dne hrajete nespočet, pokaždé s jiným scénářem.
Je zásah kuličkou bolestivý?

Většinu zásahů zřejmě cítit budete, to však automaticky neznamená, že budou i bolet. Vždy záleží na místě dopadu a vzdálenosti, ze které je kulička vystřelena. Nejméně bolestivým zásahem je tak paradoxně zásah do hlavy (masky) a nejčastějším, také bezbolestným, je zase zásah do zbraně. Například chránič krku, který je u nás součástí základní výbavy (sada OUTDOOR), není povinný.fotoDostanu se na vaše hřiště i jinak než autem?

Na naše přírodní hřiště v Army Parku Ořechov jezdí autobusy IDS, a to č. 501 a 510. Jízdní řády a zastávky, kde vystoupit, naleznete zde. Pro větší skupiny či firemní kolektivy však můžeme zajistit dopravu na hřiště i zpět luxusními autobusy, s možností přistavení na vámi určené místo. Naše kryté hřiště je dostupné běžnou hromadnou dopravou, konkrétně tramvají č. 12, zastávka Dobrovského.
fotoLze u vás platit kartou?

Tuto možnost nenabízíme. Přijímáme však dárkové šeky a poukázky firem Accor Services, Sodexo či Cheque Dejeuner. Další alternativou platby, která je však určena spíše zaměstnancům větších firem, je možnost využití tzv. benefit účtu, tedy jakéhosi systému zaměstnaneckých výhod, který se stává v poslední době velmi populárním.Mohou se hry účastnit i děti?

V doprovodu zákonných zástupců (většinou rodičů) ano, avšak doporučený minimální věk je 15 let.fotoCo si mám vzít s sebou?

Pouze obuv, na přírodní hřiště nejlépe pevnou – kotníkovou, na kryté hřiště pak postačí jakákoli lehká – sportovní, avšak čistá. Co se týče oblečení (maskáčů), disponujeme všemi běžnými velikostmi (165/70 až 205/130). Pokud však máte obavu, že se do nich i přesto nevsoukáte, můžete si přinést vlastní. Vše ostatní Vám zapůjčíme. Pokud se plánujete po akci vysprchovat, nezapomeňte si hygienické potřeby (šampon, osušku apod.).
fotoZ čeho je vyrobena paintballová kulička?

Kulička je v podstatě tenkostěnná želatinová kapsle naplněná barevnou, ve vodě rozpustnou, snadno vypratelnou a biologicky odbouratelnou netoxickou směsí potravinářského barviva, rostlinného oleje a mýdlového detergentu. Vyrábí se na stejných strojích jako vitamínové preparáty či jiné léky. Pokud Vás zajímá, jak taková kulička vzniká, zde naleznete krátké video.fotoJe paintball bezpečný?

Dle statistik je paintball dokonce bezpečnější než golf, plavání či tenis, a to za předpokladu dodržení všech bezpečnostních pravidel. Proto mějte vždy na paměti: Nikdy nesundávejte ve hře nebo v blízkosti hřiště ochrannou masku, jelikož jediná možnost, jak si vážně ublížit, je zásah do oka!
fotoHrají paintball i ženy (dívky)?

Samozřejmě. Však jsou to právě ony, které nás často dokáží překvapit svou vynalézavostí a zákeřností.
fotoJe paintball vůbec sport?

Jednoznačně ano! Paintball je jako sportovní disciplína uznávaný po celém světě, i když u nás ho stále řada lidí chápe spíše jako jakousi hru na vojáky, což je však pouze jedna z jeho variant. V ČR zajišťuje paintball Česká paintballová asociace PGBA, která stanovuje pravidla a dbá na jejich dodržování.
 Nahoru


Copyright © 2003 - 2017

| Půjčovna čtyřkolek | Gamestation | Army Park Ořechov | Armyshop - westarmy | Adrex |